UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Adven langetab soojuse hinda kahes Lääne-Virumaa piirkonnas

Energiaettevõte Adven langetab 3. juulist 2015 soojuse piirhinda kahes Lääne-Virumaa piirkonnas. Soojus muutub odavamaks nii Väike-Maarja kui ka Kunda kaugküttepiirkondades.

Uus soojuse piirhind Väike-Maarja kaugküttepiirkonnas on 62,50 eurot/MWh ja Kundas 72,50 eurot/MWh. See on vastavalt 9% ja 7% vähem kui 3. juulini kehtivad piirhinnad.
Adveni juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul on hinnalanguse taga maagaasi ostuhinna langus. "Mitmete soojust tootvate jaamade kütuseks oleva maagaasi hind on langustrendis, tänu millele saab Adven pakkuda klientidele senisest oluliselt soodsama hinnaga soojust.

Hinnalangusest võidavad kõik era- ja ärikliendid neis üheteistkümnes kaugküttevõrgu piirkonnas, mida piirhinna muudatus mõjutab," sõnas Heinam.
Adven Eesti juhi sõnul hakkab juba toimunud naftahindade odavnemine järjest rohkem jõudma maagaasi hinda ja selle mõju on juba paaril kuul olnud tunda ka toasooja hinnas neis piirkondades, kus soojust toodetakse maagaasist: "Prognoosime maagaasi sisseostuhindade languse jätku ka lähikuudeks," lisas Heinam.
Mai lõpus esitas Adven konkurentsiametile kinnitamiseks uued piirhinnad, mille amet 3. juunil kooskõlastas. Uued madalamad piirhinnad mõjutavad kokku 11 Adveni võrgupiirkonda üle Eesti.
Jooksvat infot soojuse hindade kohta avaldab Adven oma kodulehel www.adven.ee rubriigis "kaugküte ja maagaas" alajaotuses "kaugkütte hinnad".

Eliis Vennik
Callisto kommunikatsioonibüroo
eliis@callisto.ee