UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Vaktsineerimise kuupäev on muutunud!

Teadmiseks lemmikloomade omanikele 
2017. aastal on vaktsineerimise kuupäev muutunud
 
Koerte ja kasside vaktsineerimine toimub käesoleval aastal 
laupäeval 29. aprillil ajavahemikus kella 10 – 12   
KUNDA LINNAS staadioni esisel platsil.
Marutaudi vastast süsti tehakse tasuta.
Muude viirushaiguste vastane kompleksvaktsiin on tasuline (18.- eurot).  
 
Viimastel aastatel teenindab Kunda linna loomatohter Tarvo Tonka. Tohter palus kõigile loomaomanikele meelde tuletada, et kõige tõhusamalt mõjuvad vaktsiinid, kui 10 päeva enne süstimist on loomale antud ussirohtu. Selleks ei pea olema retsepti, ussirohtu võib igaüks ise osta Rakverest Kondivalu apteegist. 
Kõik loomad on oodatud, kedagi ei jääta vaktsineerimata kui on õigeks ajaks kohale tuldud.
 
Kunda linnas elunevad lemmikloomad peavad olema registreeritud lemmikloomaregistris aadressil www.llr.ee.  Loomake peab olema eelnevalt kiibistatud. Mikrokiibi võib paigaldada loomatohter kohapeal. Soovitav on kiip ette tellida telefonil 5392 8601, Tarvo Tonka. 
 
Üldiseks meeldetuletuseks lemmikloomade omanikele:
Kunda linnas on vastu võetud koerte- ja kasside pidamise eeskiri, mis ütleb, et loomapidamine ei tohi ohustada inimeste, sealhulgas loomapidaja enda ega ka looma ning teise loomapidaja looma elu või tervist. Looma tuleb pidada keskkonda, heakorda ja avalikku rahu kahjustamata.
Lugupeetud loomaomanikud, ärge jätke oma lemmikuid järelevalveta. Koeri võib viia jalutama hoovidesse, tänavatele jm kohtadesse, mis pole rahvarohked, kusjuures koerad peavad olema keti või rihma otsas (vajadusel suukorv). Vabalt jalutama võib koera lasta ikkagi metsa alla või linnaäärsele platsile, kuhu ta on koos teiega läinud aega veetma