UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Tasuta õigusnõustamine erivajadusega inimestele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) koostöös sihtasutusega Õigusteenuste Büroo (ÕTB) alustas aprillist õigusnõustamise teenuse pakkumist keskmise, raske või sügava puudega inimestele. Erivajadusega isiku elukondlike õigusküsimuste lahendamiseks võivad sihtgrupi esindajatena nõustamisele pöörduda ka hooldajad või pereliikmed. 
   Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel. 
   Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel: võlad, eluase, pere- ja tööasjad, toetused jm. õigusnõustamisega silmast-silma kohtumisel (vajadusel ka veebisilla vahendusel (Skype)). Õigusinfot saab küsida ka telefonitsi ja veebinõustamise teel.
   Õigusnõustamise teenust pakutakse 15-s ligipääsetavas nõustamiskohas üle Eesti koostöös maakondlike puuetega inimeste kodadega. 
   Õigusnõustamise teenust rahastab Justiitsministeerium. Teenus on sihtgrupi jaoks tasuta. Lääne-Virumaal osutatakse teenust iga kuu 1. kolmapäeval Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Kojas (Lille 8, Rakvere).
   Õigusnõustamiseks on vajalik eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo telefonidel: 601 5122 või 53 850 005. Vajadusel on võimalus kasutada nõustamisprotsessis viipekeeletõlki.
   Täpsem info teenuse kohta on leitav EPIKoja veebilehelt: http://www.epikoda.ee/tegevus/oigusnoustamine