UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Võidupüha paraad toimub tänavu Rakveres

Eesti Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi ettepanekul korraldab Kaitseliit võidupüha paraadi tänavu Rakveres. 22. ja 23. juunil võib linnas näha sõdureid, relvi, sõjatehnikat, nautida sõjaväeorkestrite muusikat ning võtta osa kultuuriprogrammist.

Võidupüha sündmused saavad maakonnakeskuses alguse juba 22. juunil kell 18.00 rahvapeoga Teatri pargis, kus noorkotkad süütavad tikkude või välgumihkli abita muinastule. Samal päeval kell 19.00 on Rakvere spordihallis Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile".

23. juuni hommikul kell 9.00 asetatakse pärjad Vabadussõja mälestussamba jalamile. Eelmisel päeval Toris süüdatud mälestustuli ning Rakveres Teatri pargis süüdatud muinastuli ühendatakse seal võidutuleks ja tuletoojatele antakse üle võidutule medalid.

Kell 10.00 toimub võidupüha oikumeeniline jumalateenistus Rakvere Pauluse kirikus.

Paraad algab kell 11.00 Rakvere haigla polikliiniku ja Rakvere Gümnaasiumi kõrval asuval ringteel. Pärast paraadi, alates kella 12.15st on Turu platsil Kaitseliidu ja kaitseväe lahingutehnika näitus ning samast saadetakse võidutuli Lääne-Virumaa valdadesse.

Paraadile rivistuvad sel aastal 1000 inimest, sh üksused Viru, Alutaguse, Jõgeva ja Järva malevatest ning Kaitseliidu valveüksusest. Lisaks on kompanii suuruste üksustega väljas Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred ning liputoimkonnad Kaitseliidu koolist ja küberkaitseüksusest. Eestist on paraadil esindatud veel Politsei- ja Piirivalveamet, abipolitsei ning vanglateenistus. Välisriikidest osalevad üksused või liputoimkonnad Prantsusmaalt, Suurbritanniast, Ameerika Ühendriikidest, Leedust, Lätist ja Taanist. Taktsammu hoiavad paraadil Kaitseliidu ja kaitseväe orkestrid.

Võidupüha on Eesti riigipüha, mida peetakse 23. juunil alates aastast 1934. Sellega tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landeswehri üle 23. juunil 1919. Alates 2000. aastast korraldab võidupüha paraadi Kaitseliit. Võidupühal on kohustuslik heisata riigilipp.

Heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile" toimub juba kuuendat korda. Esmakordselt jõuab see 22. juunil kell 19 Rakvere spordihalli, kus esinevad Birgit Sarrap, Elina Born, La La Ladies, Daniel Levi, Kõrsikud, Rolf Roosalu ning Jaan Sööt. Muusikuid saadab Eesti Kaitseväe orkester Peeter Saani juhatamisel ning kontserdist teeb otseülekande ka ETV.

Kontserdil kogutud heategevusliku rahaga aitab Carolin Illenzeeri Fond toetada raskelt vigastatud või teenistuses surma saanud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust.
Kontserdipiletid hinnaga 10.- täiskasvanu, 6.- laps/pensionär, 25.- perepilet (kaks täiskasvanut ja kuni kaks last) ja 25.- toetajapilet on müügil Piletilevi müügipunktides ja veebis: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/kogupere/muusika-ja-teater/laulud-sodurile-2017-217452/

Carolin Illenzeeri Fondi patroon on Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid.

Võidupüha liikluskorraldus Rakveres

Seoses võidupüha paraadiga Rakveres on alates 22. juunist kell 13.00 kuni 23. juunini kell 12.00 liiklus suletud Rakvere haigla polikliiniku ja Rakvere Gümnaasiumi kõrval asuval ringteel ning selle ümbruses. Ühtlasi on samal alal keelatud ka parkimine.

Kaitseliit vabandab liikluspiirangutest tulenevate ebameeldivuste pärast ning kutsub osa võtma võidupüha paraadist ja maakaitsepäeva üritustest Rakveres.

Liikluspiirangud on täpsemalt toodud lisatud skeemil.