UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kasuta võimalust saada tasuta õigusabi

Eesti Õigusbüroo OÜ võitis riigihanke ning annab abivajajatele tasuta ja tavahinnast soodsamalt õigusalast nõu. Teenust finantseerib justiitsministeerium esialgu viis aastat.

  Tasuta õigusabi võivad saada kõik Eesti elanikud, kelle sissetulek on väiksem kui 1,5-kordne Eesti keskmine palk ehk kelle brutopalk jääb alla 1773 euro kuus (Statistikaameti andmed 2016. a IV kvartali kohta).
   Õigusabi osutatakse eraisikutele peaaegu kõikides juriidilistes küsimustes ja vormides (konsultatsioon telefoni teel, kontoris, veebis, e-kirja teel), ka dokumentide koostamise osas (lepingud, nõudekirjad, kirjadele vastamine). Kliente esindatakse nii kohtuvälises menetluses (vaidlus, kirjavahetus, läbirääkimised) ja kohtus kui ka suhetes ametiasutustega (politsei, linna- ja vallavalitsus, sotsiaalkindlustusamet, tööinspektsioon jne). Tasuta õigusabi on hea võimalus ka neile, kel hetkel probleeme pole, kuid kel on plaanis lähiajal sõlmida mõni tähtis leping – näiteks abielluda või osta kinnisvara. Enne oluliste otsuste tegemist on mõistlik kõik asjaolud enne allakirjutamist juristiga läbi arutada.
   Tasuta õigusabi saamiseks on vaja end registreerida kliendiks interneti teel (www.juristaitab.ee) või helistada telefonil 6880400. Seejärel toimub konsultatsioon kas kohtumisel või interneti vahendusel. Tasuta õigusabiteenust saab ainult klient, kes on Eesti Õigusbürooga sõlminud kliendilepingu ja maksnud lepingutasu viis eurot.
   Õigusabi teenuse finantseerimine toimub kolmes etapis, süsteemil 2+3+10. See tähendab, et esimesed kaks tundi on kliendile täiesti tasuta, järgmised kolm tundi saab õigusabi hinnaga 20 eurot tunnis ning seejärel vajadusel lisaks kümme tundi hinnaga 40 eurot tunnis. Kalendriaasta vahetudes on kliendil taas võimalik saada õigusabi sama süsteemi järgi.
   Tasuta õigusabi teenust osutavad kümned kogenud ja kvalifitseeritud õigusnõustajad 15-s kontoris üle Eesti, sh ka Rakveres. Parima tulemuse oma küsimuse lahendamiseks saab, kui pöörduda juristi poole võimalikult varakult. Seda kinnitab fakt, et teenuse osutamise esimeste nädalate jooksul Eesti Õigusbüroo juristidelt abi saanutest on tervelt 70% oma murele lahenduse leidnud vähem kui kahe tunniga.
   Lisainfo tel 6880400, e-post: abi[ät]juristaitab.ee, veebileht: www.juristaitab.ee