UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Prantsuse investor otsib moodulmajade karkasside tootmiseks/koostamiseks rendipinda

Prantsuse tööstuskontsern kavatseb käivitada Eestis moodulmajade puit karkasspaneelide tootmise ning otsib selleks sobilikku kasutusvalmis rendipinda soodsate tööjõu-, rendi- ja transpordikuludega piirkonnas.

Esialgne planeeritud tootmismaht on ca 40 moodulmaja detailid (kõrgusega 2,8 – 3 m) aastas. Tooraine tarnitakse lähiregioonidest (eelkõige Ukraina, Venemaa, aga ka Läti, Eesti jt.), valmistoodang eksporditakse 100% põhiliselt autotranspordiga Prantsusmaale.

Ettevõte plaanib esialgu palgata 8 töötajat ühes vahetuses, kellest vähemalt üks peab olema kokku puutunud karkassmajade ehitusega ning peale käivitusfaasi ka tootmis/tegevjuhi. Kavandatav investeering tootmise käivitamiseks on ca 200 tuh. eur.

Teada on, et ca 700 m2 esimesel korrusel asuv kõrgusega min 4,5 m köetav tootmispind delferkraanaga või selle paigaldamise võimalusega, lisaks mitteköetav otsese niiskuse eest kaitstud ca 2000 m2 laopind kõrgusega vähemalt 3,5 m või sellise kerghoonena rajamise võimalus

·töötajate olme- ja kontoriruumid

·asfalteeritud õueala rasketranspordi juurdepääsuks ja töötajate autode parkimise jaoks

·rasketranspordi juurdepääsuks 2 laadimisust toodangu ja toormaterjali laadimiseks, laadimisestakaad on soodustavaks teguriks

·elektrivarustus ca 15 kW, erinõuded puuduvad

·tavamahus veevarustus ja kanalisatsioon eelkõige olme varustuseks

Tulenevalt kasutavast tehnoloogiast on tootmise keskkonnamõjud minimaalsed EU regulatsioonide tasemel.

Huvi korral ootan hiljemalt 30. Märtsi varahommikuks k.a. lühidat tingimustele vastava tootmispinna pakkumist koos lühida kirjeldusega, rendihinna hinnanguga ning infoga tööjõu kättesaadavuse ja hinnataseme kohta. Lisada võiks linke, jooniseid, pilte jms. Kõikvõimalike investeeringu teostamist soodustavad argumentide (sh KOV tugi) väljatoomine on teretulnud. Lähetatud materjal peab olema ingliskeelne. Eeldan, et andmed lähetanu on ka kontaktisikuks, kui pole märgitud teisiti.

Pakkumised oodatud aarne@heak.ee.

Seejärel analüüsin ja süstematiseerin saabunud materjali, valin 3 – 4 sobivamat objekti ja saadan väärtuspakkumise koos kontaktisikute andmetega investori kontaktisikule. Edasine protsess (sh kontaktivõtt) kulgeb lähtuvalt investori ja tema partneri otsustest. Investori otsuse olulisemateks teguriteks on vähim tööjõu- ja rendikulu.