UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Tunnustagem Lääne-Virumaa aasta tegusid

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ja ajaleht Virumaa Teataja korraldavad järjestikku juba viieteistkümnendat aastat Lääne-Virumaa aasta teo valimise, mille muudab ainulaadseks tõik, et tegu valib rahvas, mitte kitsas seltskond või komisjon.

Konkursile saab igaüks esitada kandidaate kuni 10. detsembrini (kaasa arvatud). Selleks tuleb saata kiri, kuhu on märgitud tunnustust vääriv tegu ja miks tuleks seda esile tõsta, samuti lisada kindlasti ka tegija nimi ja kontaktandmed, Virumaa Teataja toimetusse aadressil Laada 27, 44310 Rakvere või e-postiga aadressil aarne.mae[ät]virumaateataja.ee.

Kandidaate võivad esitada üksikisikud, organisatsioonid, asutused jt. Oluline on silmas pidada, et aasta tegu valitakse kahes kategoorias: isikutegu ja ettevõtte/asutuse/organisatsiooni ehk ühistegu.

Aasta teo valimisel lähtutakse järgmistest kriteeriumidest:
- saavutatud eriline edu;
- toimunud vajalik ja kordaläinud suursündmus;
- valminud oluline ehitis või loominguline saavutus;
- paik või asi, mis jääb meist maha selle aasta märgina;
Aasta tegu on see, millest räägitakse ka tulevikus kui märgist kodukülas, koduvallas, kodulinnas, kodumaakonnas.

Virumaa Teataja ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu esindajatest moodustatud Aasta teo toimkond valib pärast 10. detsembrit välja rahvahääletusele minevad nominendid. Seejärel avaldatakse need hääletamiseks. Kolme nädala jooksul saab igaüks oma hääle anda kas kirja või elektronkirja teel või kõikides maakonna raamatukogudes. Konkursi võitjaid autasustatakse pidulikul vastuvõtul jaanuaris.