UUDISED JA TEATED

« Tagasi

VEEL KORD AIAMAADEST

Linnavalitsus on otsustanud aiapidamine Kunda linnas kontrolli alla saada. Esimeseks sammuks on plaanis korrastada Selja tee ja staadioni vahele jääv suurem maa-ala. Aastate jooksul on enamik seal tegutsenud aiapidajaid loobunud üldse või üle kolinud mujale. Sellel alal oli juba varasemast keelatud kuuride ja kasvuhoonete ehitamine, lubatud olid vaid kuni meetri kõrgused nn kurgi kaared. Seoses sellega ilmus 2015. aasta kevadel linnalehes soovitus nendele, kes tahavad aiapidamist jätkata, leida endale uus aiamaalapp, kas Hooldekodu taha või Rakvere mnt äärde. Kahjuks ei ole veel kõik Selja tee ja staadioni vahelisel alal tegutsevad aiapidajad oma maalappidest loobunud.

Aiamaadega seonduvat arutati linnavalitsuse 15.aprilli 2016 istungil. Linnavalitsuse liikmete seisukoht on jätkuvalt, et eelnimetatud alal mitte lubada maade harimist ja muid aiasaaduste kasvatamisega seotud tegevusi. Selja tee ja staadioni vaheline maa-ala tasandatakse ja planeeritakse siledaks. Nimetatud töid planeeritakse teostada järk-järgult, töödega plaanitakse alustada juba käesoleva 2016 aasta suve lõpul, sügisel. Aiapidamise jätkamiseks on linna elanikel võimalus leida endale uus maalapp Kalmistu tee äärde Hooldekodu kõrvale või Rakvere mnt äärsele aiamaade alale.

Kalmistu tee teeäärsete aiamaalappide kasutajad peavad samas jälgima, et peenrad jääks vähemalt 5m kaugusele Kalmistu tee servast. Teemaale on keelatud ladustada rohe- ja muid aiajäätmeid.