Kunda linna olulisemad kultuurisündmused

 

Sõbralaat

Sõbralaat (soome keeles Sepramarkkinat) on ajalooline sõbrakaubanduse laat eestlaste ja soomlaste vahelisel läbikäimisel Eesti põhjarannikul, mis on kestnud üle seitsmesaja aasta. 20. sajandil oli sõbrakaubanduses kuuekümneaastane paus, 2000. aasta tähistas aga sõbrakaubanduse taassündi. Sellest ajast korraldatakse jälle Sõbralaata virulaste-soomlaste koostöös iga kahe aasta tagant. Peamised vahetuskaubad olid soomlastel kalad ja eestlastel kartul ja vili. Järgmine Sõbralaat toimub 2014. aastal Haminas. Kunda randa tuleb Sõbralaat taaskord 2016. aastal.

http://laat.kunda.ee

Mere- ja perepäev

Mere- ja perepäeva on igasuvine suursündmus Kunda rannas, mille raames toimub palju erinevaid tegevusi, suveüllatusi ja lustimisi terve päeva jooksul. Iga-aastaselt kuulub programmi rannalaat, räimeküpsetusvõistlus, erinevad sportmängud, sõpruslaeva Tasuja külaskäik, õhtune kontsert jne.

http://kundalinnaklubi.ee

Kunda linna päevad

Linnapäevad koosnevad sportlikust ning kultuurilisest osast. Traditsiooniline kultuuriprogramm algab rongkäiguga läbi linna ning päädib muusikaliste ning tantsuliste etteastetega linna keskväljakul. Kunda linna päevad toimuvad igal aastal maikuu viimasel nädalavahetusel.

http://kunda.ee